הסטוריה

סמל
סמל

מלון ומוזיאון הבית של דונה גרציה

איך הכל התחיל?

בשנת 1983 השתחרר יעקב אמסלם משירות פעיל כטייס בחיל האויר. בראשית ספטמבר של אותה השנה הוא מקים את משרד הנסיעות “אמסלם טורס” בעיר הולדתו טבריה. שנה לאחר מכן משתחרר מצה”ל אחיו הצעיר של יעקב, אליעזר, משירותו כקצין הנדסה קרבית ומצטרף אל יעקב כשותף שווה. 

החל מהיום הראשון מגדירים שניהם ביחד את תפיסת השירות של החברה : מצויינות בכל, יחסי אנוש כערך עליון, שמחת חיים ואהבה, יושרה ושקיפות, עבודת צוות ושותפות להצלחה, פרגון פנימה והחוצה, שירות חברי ואישי לכל לקוח, סובלנות והקשבה לצרכי הלקוח, יצירתיות ויוזמה. השניים מתחילים לפתח את התיירות הנכנסת והיוצאת ומתמחים בנסיעות של קבוצות במגזר החרדי, למשל, עבור קהילת הרבי מליובאוויטש שבברוקלין. במקביל מפתחים האחים אמסלם את תחום הטיולים המאורגנים והגיאוגרפיים והחברה צומחת בקצב מרשים. 

בשנת 1991 הוא מייסד משרד נסיעות מזן חדש והשמועה מציפה את הארץ! 

בשנת 1994 רוכשת החברה את הבניין בו שוכן משרדה ועוברת מקומת המרתף לקומה החמישית. 

 בשנת 1998 מתקבלת ההחלטה להפוך את הבניין לבית מלון, בעקבות התחזיות לפריחה הצפויה בתיירות הנכנסת והגעת האפיפיור לישראל. המלון פותח את שעריו בשנת 1999 ונקרא “טרמינל פאלאס”. 

בשנת 2001 מתקבלת ההחלטה לשנות את שם המלון ל-“בית דונה גרציה”. המשמעות העמוקה של השם מתבררת ליעקב מאוחר יותר כאשר הוא נפגש עם צביקה סחייאק, היסטוריון מקומי המציג בפניו את ההיסטוריה והמורשת של האישה ששמה נבחר להתנוסס על חזית המלון. כיום משמש המלון כמוזיאון ומרכז מורשת להנצחת תרומתה של דונה גרציה לעיר טבריה המושך אליו תיירים רבים מהעולם ותושבי ישראל.

צרו איתנו קשר: